Ndërlidhjet

KABUL


Tre ushtarë amerikanë janë plagosur nga shpërthimi i një bombe të vendosur në rrugë, në provincën Zabul të Afganistanit. Ndërkaq, nga sulmi vetëvrasës në afërsi të konvojit të ushtrisë amerikane në Kandahar, e humbi jetën një civil afgan dhe u plagos një ushtar amerikan.
XS
SM
MD
LG