Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ministri i Mbrojtjes i Izraelit Shaul Mofaz u zotua të jap përgjigje ushtarake ndaj sulmit në Natania. 5 persona u vranë dhe 35 u plagosën nga shpërthimi i sotëm vetëvrasës në atë qytet.
Zëdhënsi i Ministrisë së Jashtme izraelite, Mark Regev tha se Autoriteti Palestinez ka bërë pak për çarmatosjen e grupeve militante.
Lideri i Autoritetit Palestinez, Mahmoud Abbas dënoi sulmin, ndërsa përgjegjësinë e morën brigadat e martirëve Al Aksa dhe Xhihadi Islamik.
XS
SM
MD
LG