Ndërlidhjet

KABUL


Afganistani dhe fqinjët e tij u zotuan sot të përmirësojnë lidhjet ekonomike dhe tregtare. Zotimi u bë pas konferencës dy ditore, në Kabul, që synonte shtimin e bashkëpunimit rajonal nga Kina deri në Turqi dhe në Gjirin Persik.
XS
SM
MD
LG