Ndërlidhjet

KIEV


Presidenti i Ukrainës Viktor Yushchenko u tha banorëve të fshatrave në Krime, të goditura nga gripi i shpezëve, se vendi ka rezerva të mjaftueshme të vaksinave për të parandaluar epideminë tek njerëzit.
"Situata është plotësisht nën kontroll. Shpezët janë asgjësuar dhe deri më 12 dhjetor, të gjithë banorët, posaçërisht fëmijët, do të vaksinohen" tha Yushchenko.
XS
SM
MD
LG