Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 27 policë e kadetë u vranë dhe dhjetra u plagosën nga sulmet vetëvrasëse me bomba kundër Akademisë Policore në Bagdad, njoftoi ushtria e amerikane.
Ndërkohë televizioni Al-Jazeera transmetoi një video, ku një grup militant irakian u kërcënua se do ta ekzekutojë një shtetas amerikan, nëse Shtetet e Bashkuara s'i lirojnë të gjithë të burgosurit irakienë.
XS
SM
MD
LG