Ndërlidhjet

BAGDAD


Në Bagdad vazhdoi procesi gjyqësor kundër Saddam Husseinit dhe i 7-të të akuzuarve të tjerë. Procesi vazhdoi me paraqitjen e një dëshmitareje lidhur me masakrën e pjesëtarëve shiitë të Irakut, para 23 vjetësh, gjatë regjimit të Saddam Husseinit.
Për shkaqe sigurie, dëshmitarja foli nga një kthinë në sallë.
XS
SM
MD
LG