Ndërlidhjet

MOSKË


Një bandë oficerësh të policisë ruse janë arrestuar nën dyshimin se kanë sajuar dhe shitur pasaporta fallso, targa të makinave dhe letra me nënshkrimin e falsifikuar të presidentit Vladimir Putin.
Mbi 20 veta u arrestuan, pasi hetimet speciale treguan se makinat e tyre mbanin targa zyrtare, kurse një zëdhënës i forcave të sigurisë tha se dokumentat e falsifikuara ishin aq të mira, sa që ishte "e pamundur" të shihej se nuk janë të vërteta.
XS
SM
MD
LG