Ndërlidhjet

TEHERAN


Një aeroplan ushtarak i Iranit, u përplas sot në një ndërtesë 10-katëshe të Teheranit, duke lënë të vdekur të paktën 94 udhëtarët dhe 20 njerëz në tokë.
Një zyrtar i sigurisë tha se të gjithë udhëtarët e kanë humbur jetën.
Agjencia IRNA njoftoi se shumë nga udhëtarët ishin gazetarë që shkonin në portin jugor Bandar Abbas për të ndjekur një stërvitje ushtarake në rajon.
XS
SM
MD
LG