Ndërlidhjet

BAGDAD


Në Bagdad vazhdoi procesi gjyqësor kundër ish presidentit të Irakut Saddam Hussein dhe 7 të akuzuarve të tjerë.
Procesi vazhdoi me paraqitjen e dëshmitarëve për masakrën e mbi 140 shiitëve në Dujail në vitin 1982.
XS
SM
MD
LG