Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraeli sot i mbylli Bregun Perëndimor dhe Rripin e Gazës, duke ua ndaluar palestinezëve hyrjen në Izrael pas sulmit vetëvrasës ku e humbën jetën 5 izraelitë.
Ministri i Mbrojtjes Shaul Mofaz tha se Izraeli ka vendosur të operojë "në mënyrë më të gjerë, më të thellë dhe më intenzive" kundër infrastrukturës së Jihadit Islamik, i cili e pohoi përgjegjësinë për sulmin.
XS
SM
MD
LG