Ndërlidhjet

HAGË


Tribunali i Hagës dënoi me 20 vite burg ish oficerin policor kroat, Miroslav Bralo. Ai u shpall fajtor për vrasje të shumëfisht, dhunim dhe torturim të civilëve boshnjakë gjatë luftës në Bosnje.
XS
SM
MD
LG