Ndërlidhjet

KABUL


9 luftëtarë talebanë janë vrarë dhe 6 janë zënë robë në një operacion të përbashkët të forcave amerikane dhe afgane. Zyrtarët thanë se gjatë aksionit u konfiskua edhe një sasi e madhe e armëve.
XS
SM
MD
LG