Ndërlidhjet

BRUKSEL


Sonte fillon në Bruksel takimi dy ditor i shefave të diplomacive të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian. Këta të fundit do diskutojnë rolin e BE-së dhe NATO-s në procesin e zgjidhjes së statusit të Kosovës. James Apathurai, zëdhënës i Aleancës Veriatlantike tha se NATO-ja tashmë është e angazhuar në procesin e zgjidhjes së statusit të Kosovës me pjesëmarrjen në grupin e Kontakt plus, ku përfaqësohet nga ambasadori James Pardew.
XS
SM
MD
LG