Ndërlidhjet

HAGË


Gjykata e Hagës për ish Jugosllavinë dënoi me 20 vite burg ish oficerin e policisë kroatin e Bosnjës, Miroslav Bralo. Ai u shpall fajtor për vrasje të shumëfishta, dhunim dhe torturim të civilëve boshnjakë gjatë luftës në Bosnjë.
XS
SM
MD
LG