Ndërlidhjet

VJENË


Nuk duhet të priten rezultate të shpejta nga negociatat për statusin e Kosovës, ka deklaruar kreu i Paktit të Stabilitetit për Evropën Juglindore, Erhard Busek për agjencinë e lajmeve APA.
Ai ka theksuar se nisur nga pikëpamjet e palëve, Prishtinës dhe Beogradit kompromisi duket i pamundshëm. "Padashur të parashoh epilogun e bisedimeve", Busek ka thënë se Kosova dhe për një kohë të gjatë do mbetet protektorat.
XS
SM
MD
LG