Ndërlidhjet

BAGDAD


Ka rifilluar gjyqi i Sadam Huseinit pa pjesëmarrjen e tij dhe shtatë të akuzuarve të tjerë, pas disa orësh vonese.
Sadami ka deklaruar në seancën e djeshme se nuk do të marrë pjesë në këtë "gjykatë të padrejtë".
XS
SM
MD
LG