Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ministri i Kulturës i Sërbisë, Dragan Kojadinoviç do të takohet nesër dhe pasnesër në qytetin Veliko Tërnovo të Bullgarisë me ministrin e Kulturës në Qeverinë e Kosovës, Astrit Haraçija.
Kojadinoviç i deklaroi mediave serbe se takimi është vazhdim i bisedimeve të dy ministrave të mbajtura në Beograd nga fundi i verës.
Kojadinoviç ka paralajmëruar se me ministrin Haraçia do ta vizitojnë vendin ku është varrosur Shën Sava, kurse me pas do ta vizitojnë vendbanimin Arbanasi, në të cilin kryesisht jetojnë shqiptarë.
XS
SM
MD
LG