Ndërlidhjet

GAZA


Forcat izraelite kanë sulmuar nga ajri makinën ku gjendeshin disa militantë palestinezë, duke shkatuar vdekjen e njërit dhe plagosjen e 10 personave.
Sipas burimeve izraelite viktima ishte përgjegjës për një numër sulmesh vdekjeprurëse në Izrael.
XS
SM
MD
LG