Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeprokurorja e Tribunalit të Hagës Carla del Ponte qëndron sot në Beograd. Vizita zhvillohet në prag të raportimit të saj në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, për çështjen nëse Serbia është duke bashkëpunuar me Tribunalin e Hagës. Ajo do të takohet me kryeministrin e Serbisë Vojisllav Koshtunica dhe ministrin për të drejtat e njeriut Rasim Lajiq.
XS
SM
MD
LG