Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 25 persona u vranë dhe shumë të tjerë u plagosën në një sulm vetëvrasës, sot në Bagdad. Policia tha se sulmi ka ndodhur në një autobus.
Ndërkohë, rrëmbyesit në Irak raportohet se e kanë shtyer për 48 orë afatin për ekzekutimin e 4 aktivistëve të paqes, të marrë peng para disa ditësh.
Në zhvillime të tjera për Irakun: kryeministri i Japonisë Junichiro Koizumi tha se qeveria ka vendosur të shtyjë edhe për një vit mandatin e trupave të vendosura në Irak.
XS
SM
MD
LG