Ndërlidhjet

MEKË


Në Mekë, mbahet sot samiti i organizatës së vendeve islamike. Në fokus të takimit është miratimi i një plani 10 vjeçar kundër ekstremizmit si dhe çështje ekonomike. Në mesin e pjesëmarrësve janë edhe presidenti i Irakut Jalal Talabani, ai i Iranit Mahmoud Ahmadinejad dhe presidenti afgan, Hamid Karzai.
XS
SM
MD
LG