Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BAGDAD


Së paku 30 persona janë vrarë dhe shumë të tjerë janë plagosur në Bagdad, nga një shpërthim në një autobus.
Në të tjera zhvillime rrëmbyesit në Irak kanë shtyrë për 48 orë afatin për ekzekutimin e katër aktivistëve të paqes për shoqata të krishtera. Lirimi i tyre është kushtëzuar me lirimin e të burgosurve irakianë.
Në Londër minisitri i jashtëm britanik, Jack Straw i ka bërë thirrje rrëmbyesve të kontaktojnë autoritetet britanike në Irak.
XS
SM
MD
LG