Ndërlidhjet

KAIRO


Sipas rezultateve paraprake, partia Nacional Demokrate e presidentit Hosni Mubarak, ka fituar zgjedhjet parlamentare në Egjipt. Në rrethin e fundit të votimeve, të zhvilluar dje 9 persona u vranë në përleshjet ndërmjet policisë dhe mbështetësve islamistë.
XS
SM
MD
LG