Ndërlidhjet

PRISHTINË


Decentralizimi nuk mund të jetë pjesë e negociatave për statusin, por zhvillimi i këtij procesi do jetë pako përcjellëse e zhvillimeve rreth statusit. Kjo është bërë e ditur pas takimeve të sotme të shefit të UNMIK-ut Soren Jessen Petersen me kryetarin Rugova dhe kryekuvendarin Nexhat Daci.
XS
SM
MD
LG