Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BAGDAD


Nga një sulm vetvrasës në një autobus në Bagdad kanë humbur jetën së paku 30 vetë dhe janë plagosur shumë të tjerë.
Ushtria islamike e Irakut ka bërë të ditur përmes një deklarate në internet se ka ekzekutuar një kontraktues amerikan që e mbante peng.
Ndërsa një tjetër grup rrëmbyesish e ka shtyrë për 48 orë ekzekutimin e një numri pengjesh perëndimore. Në Londër shefi i diplomacisë britanike ka kërkuar që rrëmbyesit të kontaktonin autoritet britanike në Irak.
XS
SM
MD
LG