Ndërlidhjet

LONDËR


Në Liverpul, qytetin e lindjes së John Lenonit, këngëtarit të Beatles, është kujtuar biri i madh i qytetit me balona dhe mesazhe të hedhura në qiell në 25 vjetorin e vrasjes së Lenonit në Nju Jork.
Kryebashkiaku i Liverpulit me këtë rast tha se "pak njerëz në pozitat e tij përdorën famën për t'u ngritur kundër padrejtësive dhe u angazhuan në përhapjen e mesazhit të dashurisë dhe paqes".
XS
SM
MD
LG