Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i administratës ndërkombëtare, Soren Jessen Petersen, po qëndron ne Mitrovicë për tu takuar me udhëheqjen komunale të këtij qyteti dhe përfaqësuesit e serbëve në pjesën veriore të banuar me shumicë serbe. Vizita e sotme e zotit Petersen pason deklaratat e fundit të administratës së tij për dështimin e Misionit të Kombeve të Bashkuara në zgjidhjen e çështjes së qytetit të Mitrovicës.
XS
SM
MD
LG