Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ministri i jashtëm francez Philippe Doustle-Blazy do të vizitojë Kosovën. Ai mbërrin sot në Serbi dhe Mal të Zi për një vizitë dy ditore, ku pritet të takojë presidentin e bashkësisë Svetozar Maroviç, presidentin serb Tadiç, kryeministrin Koshtunica dhe zyrtarë të tjerë. Bisedimet do të përqëndrohen në negociatat e pritshme për statusin e Kosovës.
XS
SM
MD
LG