Ndërlidhjet

CHICAGO


Një person e humbi jetën dhe 8 u lënduan kur një aeroplan i udhëtarëve rrëshqiti si pasojë e borës, me ç'rast e shkatërroi gardhin mbrojtës dhe doli në rrugën e afërt në qytetin amerikan të Chicagos.
Aeroplani shkatërroi të paktën edhe dy automjete.
Në aeroplanin gjendeshin rreth 100 udhëtarë dhe anëtarë të ekuipazhit.
XS
SM
MD
LG