Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryeadministratori i Kosovës, Soren Jessen-Petersen vizitoi sot Mitrovicën dhe tri komuna në veri të Kosovës. Me këtë rast ai është takuar me udhëheqës lokalë dhe me përfaqësues të serbëve. Zyrtari lokal serb, Dragisha Milloviq u shpreh se zotit Petersen i ka transmetuar shqetësimet e serbëve lidhur me decentralizimin, me lirinë e lëvizjes dhe kthimin e të zhvendosurve.
XS
SM
MD
LG