Ndërlidhjet

BEOGRAD


Minisri i jashtëm francez, Phillipe Douste-Blazy tha sot se me kolegun e tij nga unioni Serbi – Mali i Zi, Vuk Drashkoviq ka biseduar për çështjen e Kosovës, për ardhmërinë e unionit dhe për marrëdhëniet dypalëshe. Zoti Douste–Blazy është shprehur për domosdoshmërinë e bashkëpunimit të unionit Serbi – Mali i Zi me Tribunalin e Hagës. Nesër ministri i jashtëm francez, viziton Kosovën.
XS
SM
MD
LG