Ndërlidhjet

KANDAHAR


Shtatë policë dhe dhe pesë rebelë janë vrarë gjatë një sulmi në Kandahar të Afganistanit. Policia njoftoi se talibanët sulmuan një nga zyrat e pushtetit vendor duke nisur kështu një betejë të armatosur që zgjati rreth tre orë me policinë.
XS
SM
MD
LG