Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në Prishtinë u mbajt Akademi Solemne, kushtuar 95 vjetorit të lindjes së Nënës Terezë, përvjetorit të çmimit Nobel për Paqe dhe 15 vjetorit të themelimit të Shoqatës Humanitare "Nëna Terezë". Në këtë akademi edhe njëherë u përkujtua dëshira e madhe e Nënës Terezë për të ndihmuar të gjithë njerëzit nevojtarë në mbarë botën.
XS
SM
MD
LG