Ndërlidhjet

VATIKAN


Papa Benedikti XVI paralajmëroi sot se shtrirja e armëve bërthamore paraqet rrezik për paqen në botë. "Edhe pas 60 viteve të Hiroshimës dhe Nagasakit, paqa rrezikohet nga përhapja e armëve atomike" thuhet në urimin, njëherit porosinë e Papës, dërguar shefit të Agjencisë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore, Mohamed El Baradei.
XS
SM
MD
LG