Ndërlidhjet

MONTREAL


Ministrat e mjedisit nga 189 vende u pajtuan sot, që të vazhdojnë bisedimet për gjetjen e rrugëve për luftimin e ngrohjes globale. Drejtuesi i konfrencës Stephane Dion tha se kjo paraqet fitoren më të madhe për bashkësinë ndërkombëtare.
"Tani qeveritë do të kenë një forum për këmbimin e përvojave dhe gjetjen e zgjidhjeve" tha Dion.
XS
SM
MD
LG