Ndërlidhjet

BAGDAD


Iraku po shton masat e sigurisë në prag të zgjedhjeve parlamentare në 15 dhjetor. Ministri i brendshëm Bayan Solagh për tha gazetarët se disa nga masat kryesore ishin shpallja e orës policore gjatë netëve të ardhshme, ndalimi i mbajtjes së armëve, mbyllja e kufijve dhe e aeroportit të Bagdatit. Ndërkaq pas skadimit të ultimatumit për 4 pengjet perëndimorë ende mbetet i paqartë fati i tyre.
XS
SM
MD
LG