Ndërlidhjet

GAZË


Presidenti i Autoritetit Palestinez Mahmoud Abbas nxiti fraksionet militante që të ringjallin përkushtimin për besim ndaj Izraelit. Grupet militante kanë thënë se mund të tërhiqen nga marrëveshja për paqe, pas Vitit të Ri. Ndërkohë, Shtetet e Bashkuara përsëritën kërkesën që Abbas, të çarmatosë grupet militante si Hamasi dhe Jihadi Islamik.
XS
SM
MD
LG