Ndërlidhjet

MOSKË


5 njerëz kanë vdekur dhe dy të tjerë rezultojnë të zhdukur nga mbytja e një anije peshkimi në Vladivoztok të Rusisë. Ngjarja ndodhi sot në orët e para të mëngjesit në brigjet lindore të largëta, të ishujve Kurile. Ndërkaq në juglindje të Moskës në një burg si pasojë e rënies së çatisë kanë humbur jetën dy të dënuar dhe janë plagosur mbi 10 të tjerë.
XS
SM
MD
LG