Ndërlidhjet

LAHORE/PAKISTAN


Të paktën 40 pasagjerë të një autobusi kanë gjetur vdekjen, dhe mbi 10 të tjerë janë plagosur, kur automjeti i tyre mori flakë. Të gjithë pasagjerët ktheheshin nga një ceremoni dasme, dhe gjatë kthimit ndezën fishekzjarre në autobus. Policia lokale tha se numri i të vdekurve mund të rritet.
XS
SM
MD
LG