Ndërlidhjet

ZAGREB


Në Kroaci vazhdojnë protestat për arrestimin e gjeneral Ante Gotovinës. Sot me dhjetra mijëra njerëz u mblodhën në Split, ku tubimi u mbajt nga organizata e veteranëve të luftës. Gjenerali Gotovina u arrestua tri dite më parë në Spanjë dhe u ekstradua në tribunalin e Hagës.
XS
SM
MD
LG