Ndërlidhjet

BRUKSEL


Ministrat e jashtëm të BE-së janë mbledhur në Bruksel ku po diskutojnë rolin që duhet të luajë unioni në Kosovë. Minsitrat do të dëgjojnë raportin e përfaqësuesit të lartë të BE-së për politikë të jashtme dhe sigurisë Havier Solana dhe komisionerit për zgjerimin Oli Rehn. Në raport thuhet se BE duhet të nisë që tash përgatitjet për një mision të mundshëm të politikës së jashtme, mbrojtjes dhe sigurisë në Kosovë. "BE- thuhet ndër të tjera në raport -duhet të ndihmojë Kosovën në permbushje të obligimeve për plotësimin e nismave rrajonale".
XS
SM
MD
LG