Ndërlidhjet

PRISHTINË


Zëvendësi i kryenegociatorit ndërkombëtar për statusin, diplomati austriak Albert Rohan, pritet të arrijë sot në Kosovë, për t'u takuar me udhëheqësit më të lartë të institucioneve ndërkombëtare dhe atyre vendore. Vizita e zotit Rohan në Prishtinë realizohet pikërisht në ditën kur shefi i administratës ndërkombëtare, Soren Jessen Petersen, ka takuar anëtarët e Grupit Negociator për të biseduar rreth decentralizimit.
XS
SM
MD
LG