Ndërlidhjet

BAGDAD


Sot në Irak po votojnë të burgosurit, pacientët e spitaleve dhe forcat e sigurisë. Zgjedhjet parlamentare mbahen në Irak ditën e enjte, por data 12 ishte përcaktuar si ditë paraprake votimi. Zgjedhjet e 15 dhjetorit janë të parat që mbahen në vend, 3 vjet pas ndërhyrjes së trupave amerikane.
XS
SM
MD
LG