Ndërlidhjet

SIDNEI


Nga rrëmujat në rrethinat e Sidneit janë plagosur 30 vetë dhe arrestuar 16- të. Rrëmujat nisën të dielën në mbrëmje kur një grup të rinjsh të dehur, sulmuan emigrantë të Lindjes së Mesme, që banojnë në jugun e kryeqytetit australian. Këta të fundit pas mesnatës kanë reaguar duke shkatërruar makina dhe disa mjedise periferike.
XS
SM
MD
LG