Ndërlidhjet

BEJRUT


Nga shpërthimi i sotëm në lindje të Bejrutit është vrarë një publicist dhe njëherësh deputet i Libanit, Gibran Tueni. Ai drejtonte gazetën "An-Nahar", dhe njihej si kritik i Sirisë. Në momentin e shpërthimit, Tueni po ecte me makinë përgjatë rrethinave të krishtera të Bejrutit. Si pasojë e shpërthimit të autobombës janë vrarë dhe 3 persona të tjerë e janë plagosur dhjetë.
XS
SM
MD
LG