Ndërlidhjet

PRISHTINË


Sot në Prishtinë ka arritur i zëvendësi i të dërguarit të posaçëm të Kombeve të bashkuara për statusin e Kosovës, Albert Rohan. Ai gjatë ditës ka takuar zyrtarë të UNMIK-ut përfaqësues të Listës Serbe për Kosovën e Metohinë si dhe kryetarin e partisë Ora, Veton Surroi. Rohan gjatë qëndrimit treditësh në Kosovë, do të takojë edhe zyrtarët më të lartë të institucioneve dhe të partive kryesore politike.
XS
SM
MD
LG