Ndërlidhjet

ATHINË


Imponimi i zgjidhjes për Kosovën do shkaktonte probleme dhe në pjesët e tjera të Ballkanit deklaroi kreu i opozitës greke Jorgos Papandreu.
"Çfarëdo zgjidhje që të jetë afatgjate duhet të jetë rezultat i marrëveshjes së dy palëve dhe jo të imponohet nga të tjerët, duke paralajmëruar se imponimi mund të shkaktojë probleme dhe efektin domino në pjesë të tjera të Ballkanit."
XS
SM
MD
LG