Ndërlidhjet

TASHKENT


Mbyllja e zyrës së radios "Evropa e Lirë" në Tashkent të Uzbekistanit është sulm ndaj të drejtave bazë të popullit uzbek, ka bërë të ditur ushtruesi i detyrës së presidentit të radios, Jeff Trimble.
Radio Evropa e Lirë është e financuar nga Kongresi amerikan dhe transmeton në Evropën Qëndrore e Juglindore, Kaukaz dhe Azinë Qëndrore e juglindore.
XS
SM
MD
LG