Ndërlidhjet

HAGË


Në tribunalin e krimeve të luftes në ish Jugosllavi, pritet të fillojë sot çështja ndaj Milan Martiç, i cilësuar si presidenti i serbëve kroatë. Martic akuzohet për krime lufte dhe kundër civilëve në konfliktin në Kroaci dhe Bosnje në vitet 90-të.
XS
SM
MD
LG