Ndërlidhjet

KUALA LAMPUR


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin dhe kryeministri i
Kinës Uen Jiabao, u pajtuan të punojnë bashkarisht për
eleminimin e dëmeve nga ndotjet tokësike, nga Kina
përmes lumit po i afrohen kufirit me Rusinë. Duke folur pas takimit në Kuala Lampur, Putin tha se janë pajtuar edhe për forcimin e bashkëpunimit në mbrojtjen
e mjedisit.
XS
SM
MD
LG